Bielizna na wymiar

bieliznaWiele pań ma problem z dobraniem bielizny. Wynikają one przede wszystkim z ograniczonej oferty w sklepach. Poza tym wiele pań nie chce wydawać dużych sum na bieliznę, której i tak nie widać przez większość czasu, i dlatego kupuje najtańszą bieliznę na bazarze. To duży błąd. Źle dobrany stanik może być przyczyną problemów z kręgosłupem. Przede wszystkim zły obwód jest przyczyną skrzywień. Panie często wybierają staniki o za dużym obwodzie, podczas gdy w prawidłowo dobranym staniku powinien on być obcisły. To na tej części stanika opiera się ciężar biustu. Dobrze dobrana bielizna duże rozmiary to także odpowiednia długość ramiączek. Tak samo jak obwód, można je regulować. Należy jednak pamiętać, że zarówno obwód, jak i ramiączka z czasem przy użytkowaniu wyciągną się, dlatego w przymierzalni przymierzamy na najdalej wysuniętą haftkę. Ramiączka też powinny mieć możliwość skrócenia. Pamiętajmy, że bielizna także wymaga dopasowania, za każdym razem kiedy ją zakładamy.

bieliznaNie możemy liczyć na to, że stanik zachowa pożądany kształt raz na zawsze. Zwłaszcza, że ciało kobiety zmienia się w zależności od dnia cyklu. Piersi mogą zmienić rozmiar nawet o kilka centymetrów z powodu zatrzymywania się wody w organizmie. Dlatego codziennie rano bielizna xxl powinna być dopasowana do biustu w danym dniu. Dlaczego noszenie źle dobranej bielizny może być niebezpieczne? Przede wszystkim z powodu możliwego zniekształcenia piersi. Źle dobrana bielizna jest jedną z głównych przyczyn skrzywień kręgosłupa u kobiet (zaraz za noszeniem torebki tylko na jednym ramieniu). Jeśli kobieta ma duży problem z dobraniem bielizny w normalnych sklepach, może udać się d pracowni gorseciarskiej. Jest to miejsce, gdzie specjalistka od projektowania i wykonywania bielizny przygotuje bieliznę na wymiar. Wiele pań, które raz spróbowały usług gorseciarki nie chce już słyszeć o powrocie do standardowych staników, kupowanych w sklepie. Mówi się, że gorseciarka to zawód ginący, ale tak naprawdę osoby, które przetrwały w tym zawodzie to wybitni specjaliści, którzy na pewno będą mieli co do garnka włożyć i masę pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback ze swojej strony.

1 komentarz to “Bielizna na wymiar”

  1. Endrju napisał(a):

    Ładna bielizna może być też dobrym prezentem dla kobiety, pod warunkiem, że jest ku temu okazja, jak na przykład walentynki czy urodziny.

Zostaw odpowiedź

© Bielizna-damska.pl